Ağrı Tedavileri ve Ozonterapi

Artrozlar (Kireçlenmeler)


diz ağrısı, kireçlenmeArtroz halk arasında kireçlenme diye bilinen ilerleyici bir hastalıktır. Yaşlanmanın doğal sonucu olarak 40 yaşları civarından başlayan, özellikle ağırlık taşıyan diz ve kalça gibi eklemlerdeki kıkırdak dokusunu harap etmeğe yönelen bu rahatsızlık, daha ileri yaşlarda ağrı ve fonksiyon kaybına bağlı hareket kısıtlamasına yol açarak yaşam kalitesini çok olumsuz etkiler. Önceleri sabah sertlikleri şeklinde karşımıza çıkan artroz daha sonraları dizlerde şişme, ağrı, hareket etmekle eklemlerden sesler gelmesi ve şikayetlerde artma şeklinde görülür. Eklemleri tahrip eder, kemikleri aşındırır. Artrozlarda, Ozonterapi eklemiçi enjeksiyonlar ve gerekiyorsa kanın Ozonlanması şeklinde uygulanır.

 

Nöropatik Ağrılar


diabetik nöropatiŞeker hastalığı başta olmak üzere başka nedenler ile bir hastada nöropatik ağrı gelişmiş ise Ozonterapi fevkalade iyi sonuç vermekte hastalar yangısal ağrılarından büyük ölçüde kurtulmaktadırlar. Bu hastalarda karıncalanma ve uyuşmalar daima vardır. Bu hastalarda, örnek olarak, normalde ağrı oluşturmayan soğuk şiddetli bir ağrı oluşturur yada hafif bir ağrılı uyaran bu hastalarda abartılı ağrı nöbetlerine neden olarak, hastanın yaşamını çekilmez hale getirir. Yani olmadık sebeplerle, bu hastalarda şiddetli ağrılar oluşur. Bu hastalarda Ozonterapi genellikle lokal enjeksiyonlar yada kanın Ozonlanması şeklinde uygulanır.


Migren Ağrıları


migren. baş ağrısıMigren tipi baş ağrıları çoğunlukla, 5-20 dakikada gelişir 60 dakika yada çok daha uzun sürebilir. Başlıca belirtileri, ses ve ışıktan rahatsız olma, genellikle yüzün tek tarafında oluşan ağrı, başağrısının hareketle artması ve hastanın hareketsiz kalmaya eğilimli olmasıdır. Genellikle sabah uyanınca başlar. Ağrı zonklama tarzındadır. Başağrısı esnasında bulantı olabilir. Ağrının düzelmesi yavaş olup genellikle uyuyunca azalır. Mensturel olaylarla ilgisi olabilir. İlaç tedavilerine yanıt vermeyen hastalar Ozonterapiden sıklıkla fayda görmektedirler. Migren tipi başağrılarında Ozon, minik enjeksiyonlar ve kanın ozonlanması şeklinde uygulanır.


Fibromyalji


fibromyalji, kas ağrısıGünlük yaşam kalitesini ciddi olarak bozan fibromyalji, daha çok orta yaştaki hanımlarda gözlenmektedir. Tıbbi anlamda nedeni henüz tam olarak ortaya konamamış olan fibromyalji’nin tedavisi de o denli zordur. Halk arasında “adale romatizması” tabiri bu hastalık için de kullanılmaktadır. Hastaların ağrıları daha çok omuz ve kalça bölgelerinde yoğunlaşır. Hastaların %30'unda depresyon belirtileri söz konusudur. Her taraflarının ağrıdığını, bir türlü dinlenemediklerini ve uykularının düzensiz olmasından yakınırlar. Fibromyalji hastalarında Ozonterapi, kanın ozonlanması ve ağrılı bölgede kasiçi enjeksiyonlar şeklinde uygulanır.


Kanser, Alzheimer, Parkinson, kemik erimesine bağlı ağrılar ve daha bir çok hastalıkta görülen ağrılar


kanser ağrısıKanser hastaları, Alzheimer ve Parkinson hastaları, kemik erimesine bağlı ağrılar ve daha bir çok hastalıkta görülen ağrıların tedavilerinde Ozonterapi, yan etkisi olmayan, esnek uygulama yöntemlerine sahip, hızlı ve etkili bir seçenektir. Ozonterapi, ağrıya sebep olan hastalığın özelliklerine ve ağrının oluşum mekanizmasına göre değişik şekillerde uygulanabilir. Ozonterapi yaşamınızı çekilmez hale getiren ağrıları hafiflettiği gibi genel sağlığınızda da farkedilir bir düzelme sağlayarak, çoğu kişinin söylediği gibi "yeniden doğmuş gibi hissetmenizi" sağlar.


 
Ayrıntılı bilgi için 0216 467 82 82 - 83 nolu telefonları arayabilir yada sorularınızı doktor@ozonterapist.com adresine gönderebilirsiniz.
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi