DOĞAL GRİP AŞISI : OZON

Grip ; kuşların ve memelilerin belli bir grup virüs ( Influenza virus ) tarafından oluşturulan bulaşıcı hastalığıdır. Üşüme ve ateş, şiddetli başağrısı, boğaz ağrısı, yaygın kas ağrıları, öksürük, halsizlik gibi belirtilerle seyreder. Özellikle çocuklarda bulantı ve kusmaya da neden olabilir. Grip, ciddi vakalarda zatürreye yol açabilir ki bu da bebek ve yaşlılarda öldürücü olabilir.


Grip salgınları kış mevsiminde görülür. Grip salgını hem kuzey, hem güney yarıkürede kış mevsiminde görüldüğü için dünyada senede iki kez grip salgını olur. Şimdi grip ve ozon terapinin gripten koruyucu etkilerine şöyle bir bakalım:


Gribin kış mevsiminde salgın olmasının nedeni nedir ?

Grip virüsleri mevsim gözetmeden her zaman çevremizde aynı miktarda bulunurlar, ama kış mevsiminde salgın olurlar. Çünkü biz kışın virüslere çok daha dayanıksız oluruz. Bunun nedeni, kışın vücudumuzun kronik oksijen eksikliğine maruz kalmasıdır. Bu da bağışıklık sistemimizi zayıflatır.


Yetersiz oksijen almak neden bünyemizi zayıflatır ?

Soluduğumuz havadaki oksijen azlığı sonuçta vücudumuzun da oksijen yoksunluğu çekmesine neden olur. İnsan vücudu için soluduğumuz havadaki oksijen ortalamasının % 21 civarında olması en sağlıklı seviyedir. Ancak özellikle şehir hayatında ve kış aylarında bu seviye % 17-18 seviyelerinde ölçülmektedir. Kronik oksijen eksikliğine maruz kalmak, bağışıklık mekanizmamızı çökertir. Ve virüsler savunma sistemimizi kolaylıkla aşarak hücrelerimize girer. Kronik oksijen eksikliğinden kaynaklanan hastalıklar günümüzde özellikle kışın yetersiz havalandırılan kapalı mekânlarda yaşamak zorunda kalan insanların en başta gelen sorunudur ve evler de bu mekanlara dahildir.


Neden bazı kişiler gribi çok çabuk atlatırken bazıları günlerce hasta yatar ?

Grip, bulaştığı her kişide hastalık meydana getirmeyebilir. Güçlü bünyeler virüsle başarılı bir şekilde mücade edip hastalanmazken zayıf bünyeli kişiler derhal hastalık belirtileri göstermeye başlarlar. Kişinin bağışıklık sisteminin güçlü ya da zayıf oluşu hastalık belirtilerinin şiddetini ve hastalığın süresini belirleyen unsurdur.


Ozon terapi nasıl oluyor da gribi önleyebiliyor ?

Ozon bağışıklık sistemini güçlendirir.  Bu sayede vücudumuz daha önce başedemediği hastalık etkenleriyle mükemmel mücadele edebilir hale gelebilir. Bu özellik, ozonun uzun yıllardan beri çok iyi bilinmekte olan bir etkisidir. Ozon Terapi yapılmış bir kişide artık son derece zinde ve sağlıklı olan bağışıklık sistemi vücuda zararlı olabilecek her türlü etkeni kolaylıkla saf dışı eder. Dolayısıyla ozon tedavisinden sonra grip virüsü size yine bulaşabilir ama aşılandığınızda meydana gelen olaylara benzer bir şekilde bağışıklık sistemi derhal harekete geçecek ve virüsü yok edecektir. Üstelik aşıdan da daha mükemmel bir şekilde. Zira size bulaşan grip virüsünün aşılandığınız virüsle akrabalığı bulunmayabilir ve bu yüzden, aşılandığınız halde yine gribin bütün belirtilerini aynı şiddette yaşayabilirsiniz! Ancak ozon tedavisinden sonra vücudunuz hangi virüsle karşılaşırsa karşılaşsın, bağışıklık sisteminiz virüse karşı etkinlikle savaşacak ve vücudu virüsün istilasından koruyacaktır.


Ozon anti-viral etkilerini nasıl gösterir ?

Ozonlanmış bir kanda şunlar meydana gelir;


1.   Kırmızı kan hücrelerinin taşıdığı oksijen miktarı artar. Bu, sadece kanın değil, o kanın ulaştığı bütün dokuların, yani vücuttaki bütün hücrelerin bol miktarda oksijen aldığı anlamına gelir. Bol oksijen alan hücreler sağlıklı ve bütün hastalık etkenlerine karşı dayanıklı olur.


2.   Mikroplarla savaşan beyaz kan hücrelerinin sayısında artış olur, bağışıklık sisteminin diğer elemanlarının da çoğalması ve bunlar arasındaki haberleşme uyarılır. Böylece vücut savunma sistemi güçlenmiş olur.


3.   Ozon virüsün zarını parçalayıp çoğalmasını önlediği gibi, ozonun kana tatbiki sırasında oluşan lipid ve protein peroksitler de uzun süreli anti-viral etki gösterir.


Ozon, tercihan kış mevsimine girerken düzenli olarak uygulandığı takdirde her yaşta tüm bulaşıcı hastalıklardan ve hatta kanserden koruyucu, hiçbir yan etkisi olmayan bir terapidir.


Kişinin yaşına, kilosuna, ve sağlık durumuna göre arka arkaya 8-12 kez uygulanan kan ozonlaması vücut oksijen düzeylerinizin en az 6 ay boyunca yüksek seyretmesini, bağışıklık sisteminizin güçlenmesini ve doku beslenmesinin düzelmesini sağlar. Hücreler toksin atar ve enerji üretimleri artar. Bunun etkisini zihinsel veya bedensel egzersiz performansı gerektiren bütün faaliyetlerinizde fark edersiniz. Bir kür uygulanan ozon terapinin aynı etkinliği 6 aydan sonra da korunabilmesi için yıl boyunca ayda bir tekrarlanmasında fayda vardır.


Ayrıntılı bilgi için : 0216 467 82 82 - 83 nolu telefonu arayabilir yada info@ozonterapist.com  adresine yazabilirsiniz.
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi