DOMUZ GRİBİ VE OZONTERAPİ
Grip, İNFLUENZA A, B ve C virüslerinin solunum yoluyla insan vücuduna girmesiyle oluşan ve özellikle kış mevsiminde salgınlara yol açan bir solunum yolları enfeksiyon hastalığıdır. Domuz gribi virüsü INFLUENZA A grubunda yer alan ve H1N1 koduyla tanımlanan değişime uğramış bir virüstür. Bu nedenle toplumda bağışıklığa sahip kişi sayısı yok denecek kadar azdır.
 
Grip virusunun  dış yüzeyindeki antijenik yapıların özellikle A tipinin sık sık, büyük veya küçük boyutlu değişimi yüzyıllardır bulaşarak yayılmalara yol açar. Antijenik değişim, düşük düzeyde farklılık içerirse o toplumla sınırlı salgınlara yol açarken,büyük boyuttaki antijenik değişim  tüm dünyaya yayılacak pandemi adı verilen salgınlara yol açabilir. Salgınların ismi çıktığı ülke ismi ile adlandırılır. ( Çin gribi, Avusturalya gribi, Meksika Domuz gribi vb.) 
 
Domuz gribi virüsü ( INFLUENZA A / H1N1 ), 3 ayrı virüsün karışımından ortaya çıkan mutasyona uğramış yeni bir tür olduğundan, virüs antijenlerine karşı antikor üretimi düşük seviyede olmaktadır, ayrıca bu yeni virüs daha saldırgan olup hastalık çok hızlı seyretmektedir. Bağışıklık sistemi üzerinde yarattığı harabiyet daha hızlı ve daha büyük olduğundan dolayı, ölümlerle sonıçlanabilen ikincil enfeksiyonların gelişimine zemin hazırlamaktadır. Virüsün kendisi ölümcül bir patolojiye yol açmasada, zemin hazırladığı diğer enfeksiyonlar bağışıklık sisteminin zayıflığı sonucunda ölümlere yol açabilmektedir. 
 
Hastalıktan korunma yada hastalığın tedavi sürecinde en önemli faktör, kişinin bağışıklık sisteminin güçlü yada zayıf olmasıdır.
 
Geliştirilen aşılar ve tedavide kullanılan antiviral ilaçlar ile birlikte yada tek başına OZONTERAPİ, gripten korunma ve gribin tedavisinde büyük öneme sahiptir. 
 

OZON TEDAVİSİ HEM BAĞIŞIKLAMA SAĞLIYOR, HEMDE YAN ETKİSİ YOK !

 
Ozon tüm enfektif ajanlara karşı savunma sistemini güçlendirir. 
 
Bu enfektif ajanlara karşı doğrudan öldürücü etkisi vardır.
 
Tamamen doğal bir tedavidir. 
 
Ozon tedavisi, virus enfeksiyonu sırasında doğrudan antiviral etki ile tedavi için yada bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden koruyucu amaçla uygulanır. 
 
Ozon tüm virüsleri tahrip edebilir. Ancak her virüsün yapısından kaynaklanan farktan dolayı ozona hassasiyetleri farklı farklıdır. Özellikle dış kısmında zarf denilen lipit tabakası olanlar daha hassastır.  
 
İnfluenza virüsüde zarf yapısına sahip olduğundan Ozona en hassas virüs grubundandır. Zarf yapısındaki vücuda tutunmayı sağlayan çıkıntıların harap olması onun hastalık yapıcı etkisini yok eder.
 
Ozon, hem virüsün kendisine direkt etki ile, hem de vücutta virusu harap edecek bileşikler oluşturarak virus sayısını azaltır veya yok edebilir.
 
Farklı ozon uygulama yöntemleri, kişide nonspesifik immünaktivatör etki oluşturur. İmmün (bağışıklık) sistemini aktive ederek, bağışıklık sistemi hücrelerinden sitokin adlı moleküllerin salınımını arttırır. Sitokinler virus yapısını bozarak dolaşan kanda virüs sayısını önemli ölçüde azaltır. Ayrıca virüs çoğalmasını önleyen, gripte olduğu gibi birçok viral hastalıklarda, bazı kanser türlerinde de kullanılan interferon düzeylerini ozon vücutta % 400-900 oranında arttırabilir. 
 
Gripal enfeksiyon geçirmesi riskli olabilecek çocuklara, kronik hastalığı olan erişkinlere ve yaşlılara yılda 1-2 kez ozonterapi kürü uygulanabilir.
 
Ayrıca ozon, tüm dokuları oksijenlendirerek antioksidan sistemi güçlendirir ve hastalığın ortaya çıkan belirtilerinin hafifletilmesini sağlar, sekonder enfeksiyonların seyrini hafifletir veya engeller. Hastada var olan kronik hastalıklarüzerinde de iyileştirici özelliği mevcuttur.
 
Enfeksiyon başlar başlamaz interferon jelleri yerine, güçlü antivirütik etkiye sahip ve herhangi bir yan etkisi olmayan ozonlu kremler burun mukozasına sürülebilir. Ozonlu kremin evde uzun süre saklanabilme özelliğinden dolayı her an ulaşılabilme özelliği ile enfeksiyon başlangıcında geç kalınmadan kullanılabilir. Virusun henüz burun mukazasında iken tahrip olması ile sistemik etki oluşturmadan, grip çok daha hafif seyirli geçecektir.
 
 
Ayrıntılı bilgi için : 0216 467 82 82 - 83 nolu telefonu arayabilir yada info@ozonterapist.com  adresine yazabilirsiniz.
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi