Kan Torbası ile Ozon Terapi Uygulaması

Doğru bir şekilde ve kurallara uygun olarak uygulandığında, pek çok hastalık ve durumda sayısız faydaları gösterilmiş olan, Ozon tedavisi ile ilgili yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi major tedavi sırasında, maalesef kan torbalarının kullanılmasıdır.


Ozon tedavisi, Kan torbasıİlk anda çok yanlış görünmemekle birlikte, kan almak ve saklamak amacıyla üretilen kan torbalarının yapımında ana madde olarak polyvinil kloride (PVC) kullanılır. Damacanalar, pet şişeler gibi sanayi ürünlerinden tanıdığımız bu ürün serttir ve kan torbalarında bu sert ürünü elastik hale getirmek için fatalik asit esterleri kullanılır. Kan torbaları, kan depolamak için kullanıldığında, normal kan ile reaksiyona girmeyen bu madde, güçlü bir oksitleyici olan ozon ile reaksiyona girmektedir.


Sonuçta bu reaksiyon sonucu oluşan bazı kimyasal maddeler kana karışır ve hem ozon tedavisinin etkinliğini azaltır hem de zararlı maddelerin vücuda girmesine neden olur.


Bu nedenle Avrupa’da ozon tedavisinde kan torbası kullanılması kesinlikle yasaktır.

 
Ozon tedavisi setiOzon tedavisi için daima OZONA DAYANIKLI MALZEMEDEN ÜRETİLMİŞ (nötral cam, teflon, paslanmaz çelik vb.) ve onaylı malzeme kullanılmalıdır.

 
Maalesef, ülkemizde bazı merkezlerde kan torbası kullanıldığı gözlenmektedir. Tıbbi, etik ve sağlığınıza yönelik bir sorun olarak değerlendirdiğimiz bu durum sağlığınız için büyük risk taşımaktadır.


KAN TORBASI İLE OZON TEDAVİSİ UYGULAMASINI KABUL ETMEYİNİZ.


Doktorunuzdan daima ozona dayanıklı malzeme ile ozon tedavisi için özel üretilmiş setleri kullanmasını isteyiniz.
 
 
 
 
 
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi