KANSER TEDAVİSİNDE OZON TERAPİNİN YERİ

Kanser bir çok nedene bağlı olarak gelişen bir hastalıktır.


Kanserli hücrelerin oluşumunda oksijensiz ya da oksijenden fakir ortamın rolü büyüktür. Diğer yandan kanser hücreleri oksijen olmadan da yaşayabilmektedir.


Nobel ödüllü bilim adamı, Dr. Otto Warburg deney tüpüne embriyo hücrelerini yerleştirip onları oksijensiz ortamda yaşamaya zorladığında, bu masum hücrelerin kanser hücresi özelliğini kazandıklarını göstermiştir. Bu  " Normal hücrelerin sadece tek bir değişkeni değiştirmekle kanserli hücrelere dönüşebileceği anlamına gelmektedir". Normal hücreler oksijensiz kaldıkça enerjilerini oksijensiz solunum ile elde etmeye başlarlar, bu da yüksek oranda glikoz kullanmaları ve sonucunda da ürettikleri laktik asit miktarının artması anlamına gelir. Bu ise çevrelerindeki diğer hücrelerin beslenmesini bozmaktadır. Kanser hücreleri diğer sağlıklı hücrelerin aleyhine gelişmektedir.


Bütün bunların yanında vücudumuzda sürekli olarak normal fonksiyonlarının dışına çıkan ve tehlike yaratan hücreler ile bunları etkisiz hale getiren savunma sistemi hücreleri arasında bir mücadele yaşanmaktadır. Normal şartlarda savunma sistemimiz, bu değişime uğrayan hücreleri sessiz bir şekilde etkisiz hale getirmektedir. Ancak savunma sistemimiz bir şekilde zayıflayıp, bu işlevini yerine getiremediğinde, bu anormal hücreler kontrolsüz bir şekilde çoğalmaya başlamakta ve sonuçta yaşamımızı tehdit eden tümörleri oluşturmaktadırlar.


Oksijenden zengin ortam oluşunca kanser hücreleri üreme yeteneklerini yitirirken, diğer hücreler yaşamlarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürmektedir.


Oksijen azlığı kanserli hücrelerin yayılımını kolaylaştırmaktadır. Oksijen azlığında agresifleşen kanser hücreleri yayılmaya başlar.


Ozon tedavisi, bilimsel olarak kanıtlandığı üzere, immun sistemi düzenler. Zayıflamış ise güçlendirir, aşırı aktif hale gelmiş ise hızını düşürerek dengeler.


Dokularda artan oksijen kanser tedavisinde kullanılan ışın ve ilaç tedavilerinin etkinliğini arttırır. Işın tedavisi ve ilaçlar kanserli hücrelere yüksek oksijenli ortamda daha iyi ulaşır. Bu da tedavinin başarısını arttırır.


Bunun yanında ozon tedavisi ışın ve ilaç tedavileri ile birlikte uygulandığında, bu tedavilerin yan etkilerini oldukça azaltır. Bunu bir yandan kanser hücrelerinin yaptığı tahribatı giderirken diğer yandan da vücudun kendi dengesini sağlayarak yerine getirmektedir.


Günümüzde bir çok merkezde bu yönde çalışmalar yapılmaktadır. Elde edilen verilere göre yakın zamanda özellikle kanser tedavisinde, diğer tedavileri tamamlayıcı rolü nedeniyle, ozonun yaygın olarak kullanılacağına inanılmaktadır.


Değişik kanser türleri nedeniyle tedavi gören kişiler, ışın tedavileri ve kemoterapi ile birlikte ozon terapi seanslarını birarada yaptırabilir ve bu tedavilerin hem etkinliğini arttırabilir hemde yan etkilerinin en aza indirebilirler.
 
 
Ayrıntılı bilgi için : 0216 467 82 82 - 83 nolu telefonu arayabilir yada info@ozonterapist.com  adresine yazabilirsiniz.
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi