KİMLERE UYGULANIR ? KİMLERE UYGULANMAZ ?

OZON TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANMALI ?


Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendiren ve böylece hastalıklara karşı mücadelede bize direnç veren bir yöntemdir. Bu yöntemde hasta olan bölgelere oksijen gidişi artırılarak dolaşımın düzelmesi sağlanmaktadır.


Medikal Ozonun hücresel ve metabolik düzeydeki etkilerinden dolayı, ozon terapi ; uyku düzensizliği, kronik yorgunluk, depresyon, cinsel istekte azalma, erken yaşlanma, dikkat ve konsantrasyon azalması ve yoğun stres ve baskıya bağlı pek çok durumda yaygın ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.


Ayrıca ozon tedavileri, allerjik hastalıklar,romatizmal hastalıklar, kanser ve kemoterapi uygulamaları ile birlikte, karaciğer ve cilt hastalıkları, kozmetik sorunlar, yaşlanma ve yaşa bağlı görme bozuklukları, diabet, tansiyon ve hiperkolesterolemi tedavilerine ek olarak, ülserler, yanıklar ve cinsel fonksiyon bozuklarına kadar çok geniş bir alanda uygulanabilme şansı söz konusudur.


Hiçbir yan etkisi olmayan ozon tedavisi bu yüzden herkese uygulanabilir. Tedavinin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, hiçbir ilaç ile etkileşim de yapmaz. Bu nedenle insan sağlığını koruma ve hastalıklarla mücadelede ozon tedavisini neredeyse doğal bir tedavi yöntemi olarak kabul edebiliriz. Ozon tedavisi yardımcı ve destekleyici bir yöntemdir.

 

OZON TERAPİ KİMLERE UYGULANMAZ ?


Ozonun uygulanmasının sakıncalı olduğu hastalıklar son derecede sınırlıdır. İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı kalıtsal hastalıkları (kanama pıhtılaşma hastalıkları) olan hastalara uygulama yapılmaz. Bu bakımdan uygulama öncesi bazı laboratuar analizleri yapılarak durum denetlenmelidir.


Ayrıca tiroid bezinin aşırı derecede çalışarak (hipertiroidi) normalden çok fazla hormon salgılaması durumunda ozon önerilmez. Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği bazı hastalıklar ozon tedavisiyle bağdaşmayan hastalıklardır.


UYGULAMA ÖNCESİ BİLMENİZ GEREKENLER !


Ozon tedavisinin herhangi bir şekli uygulanmadan önce ozon terapi uygulayacak doktora kullanılan ilaçlardan ve uygulanan özel diyetlerden yakın zamanda bitmişse bile bahsetmeyi unutmayınız. Eğer sadece doktor tavsiye ederse bunları bırakmalısınız. Doktorunuz ayrıca kalıtımsal hastalıklardan, alerjilerden ve diğer şikayetlerden ve geçmişte nasıl tedavi edildiğinden veya edilmekte olduğundan haberdar edilmelidir.
 
 
Ayrıntılı bilgi için : 0216 467 82 82 - 83 nolu telefonu arayabilir yada doktor@ozonterapist.com  adresine yazabilirsiniz.
 
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi