Sağlığınızı Kaybetmeden Zayıflayın !!!

Şişmanlık artık tüm dünyada, önemli bir sağlık problemi olarak kabul edilen, başka pek çok hastalığın tetikleyicisi olarak gösterilen, değişik tedavi yolları araştırılan ve gittikçe artan sayıda insanın etkilendiği çok yaygın, istenmeyen ve tedavi edilebilir bir durumdur.


Şişmanlığa sebep olabilecek pek çok genetik, tıbbi, çevresel ve sosyal nedenlerden söz edebilecek olsakda, dürüst olmak gerekirse, hepimizin bildiği gibi, düzensiz ve sağlıksız beslenme ile fiziksel aktiviteler konusunda isteksiz olmamız en temel iki nedendir.


Modern yaşam şekli ve alışkanlıklarının, hayatımıza kattığı pek çok pozitif etkinin yanında, maalesef aynı oranda olumsuz negatif etkileride sözkonusudur.


Dikkat edin artık sadece suçlanan hamburger zincirlerinde değil, her yerde fast-food tarzı beslenme seçeneklerini tercih etmekteyiz. En sağlıklı olduğunu düşündüğümüz sebze ve meyveler bile, aynı tad ve vitamin içeriğini taşımamaktalar ve hormon katkılarını tartışmaktayız. Her besin grubunun kesinlikle hayati önem taşıdığını unutmuş görünerek, dengesiz beslenme listeleri mucize diyetler olarak önümüze konulmakta !


Bunların yanında, artık neredeyse hiç hareket etmemekteyiz ! Özellikle akşamları 'yorgun bir şekilde evimize döndüğümüzde' televizyon karşısında, oturduğumuz yerden kanal değiştirerek ve aklımıza ne gelirse yiyerek kendimizi ödüllendirmekteyiz !


Sonuçta, artan kilolarımız hareketlerimizi kısıtlamakta, kısıtlanan fiziksel hareketliliğimiz kilolarımızı arttırmakta ve kendimizi bir kısır döngünün içinde bulmaktayız.


Görüştüğüm pek çok hastamı dinlediğimde, aslında onlara hak vermekteyim. Çünki yoğun iş yaşamı ve stres, hareketsiz yaşam tarzı ve fazla kilolar çözülmesi zor görünen bir problemi ortaya çıkarmakta : Metabolizma hızınızın yavaşlaması ve kronik yorgunluk durumu...


Bu kısır döngünün kırılabilmesi ve tekrar sağlıklı, enerjik ve mutlu bir yaşama sahip olabilmek için yapabileceğimiz birşey olmalı !?


Öncelikle sizi aç bırakan, vücudunuza işkence çektiren ve metabolizmanızı iyice yavaşlatan diyet kelimesini hayatınızdan çıkarmalısınız. Bunun yerine, vücudunuzun ihtiyacı olan, aslında uyguladığınız diyetlerden çok daha kolay ve zahmetsizce gerçekleştirebileceğiniz, sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenine geçmelisiniz. Vücudunuza ihtiyacı olanı verinki, kendini korumak ve zor günlere hazırlamak için yağ depolamak zorunda kalmasın !


Unutmayın ; Aç kalarak sağlıklı ve zayıf olamazsınız... Bu şekilde bir miktar kilo kaybetseniz bile, vücudunuz ilk fırsat bulduğunda kaybettiği yağları tekrar depolayacaktır.


Ancak şişmanlık problemi bir kez ortaya çıktımı, sadece beslenme düzeni ile bu problemi çözmek zor olmakta. Bu aşamada, Ozonterapi uygulamalarından faydalanmaktayız.


Ozonterapi, tüm vücut hücrelerine sunulan oksijen miktarını artırmakta, hücrelerin bu oksijenden maksimum düzeyde faydalanmalarını olanaklı kılmakta, vücudumuzdaki yağ oksidasyonunu ( yakılmasını ) arttırmakta, artan metabolik faaliyetler sonucunda da kalorilerin depolanmasını değil harcanmasını sağlamaktadır. Metabolizma hızınız bir kez artmaya başladımı, vücudunuzdaki yağ oranının hızla azaldığını görmektesiniz ve artık kronik yorgunluktan, bitkinlikten yada isteksizlikten bahsedemezsiniz. Sağlıklı ve zinde bir vücut, zayıflarken, hayattan zevk almanızı, eski enerjinize kavuşmanızı ve hem fiziksel hemde zihinsel performansınızın artmasını beraberinde getirmektedir.


Sonuç olarak, normal bir beslenme düzeninde, Ozonterapi gibi tamamen doğal yardımcı yöntemleri kullanarak, kısa sürelerde, zahmetsiz ve sağlıklı bir şekilde, ideal kilonuza dönebilir ve daha da güzeli bu kilonuzu uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz.


Uygulamada genellikle, haftada 2 gün bize yarım saatinizi ayırmanız yeterli olmaktadır. Çoğu zaman 10 seanslık bir kür uygulama, istenen sonuçlara ulaşmamızı yada bu yönde ciddi bir mesafe katetmemizi sağlamaktadır. Özellikle başlangıçta, sizinle birlikte yaptığımız analiz ve değerlendirmeler sonucu, size uygun bir program belirleyerek, tüm programı birlikte yürütmekteyiz.


Sizin yapmanız gereken tek şey, sağlıklı, zinde ve zayıf olmak için bir adım atmak...

 
Ayrıntılı bilgi için : 0216 467 82 82 - 83 nolu telefonu arayabilir yada doktor@ozonterapist.com   adresine yazabilirsiniz.
 
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi