OZONTERAPİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Ozon terapi, zayıflamaOzon ile zayıflamak mümkün müdür ? Ne kadar sürer ?
Ozonla zayıflamak mümkündür. Ozon uygulamaları kişinin fiziksel performansını artırarak ve metabolizması yavaş ise metabolizmasını hızlandırarak etki gösterir.Bu etkileri ile normalden daha fazla kalori yaktırarak zayıflatır. Zayıflama amacıyla, 10 seanslık kürler şeklinde, haftada 2 kez uygulanan ozon terapi, beraberinde sadece sağlıklı beslenme programlarıyla desteklendiğinde şaşırtıcı derecede başarılı ve sağlıklı sonuçlar vermektedir. Beraberinde ozon sauna ile bu etki daha da artırılabilir.


Hangi Cinsel Problemler için Ozon uygulanır ?
Yoğun iş yaşamı, aşırı stres ve kronik yorgunluğa bağlı olan iktidarsızlık problemleri ve diyabet hastalığının erken evrelerindeki iktidarsızlık problemlerinin giderilmesinde büyük katkısı olan yüzde yüz doğal bir tedavidir.


Sağlıklı olan insanlar da ozon alabilir mi ? Neden Sağlıklı bireyler ozon almalılar?
Herhangi bir sağlık problemi olmayan insanlarda, tamamen koruma amaçlı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik olarak ozon tedavisini alabilirler. Ozon tedavisi vücudumuzda bozulan yada bozulmuş olmasına rağmen herhangi bir belirti vermeyen rahatsızlıkların oluşum aşamasında giderilmesini sağlayarak kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürmesine yardımcı olur. Özellikle kış ayları geldiğinde ortaya çıkan grip salgınlarından etkilenmemek isteyenler, ozon tedavisi sayesinde rahat bir nefes alabilirler.


Ozonla Güzelleşmek Mümkün mü ?
Evet Ozonla güzelleşmek mümkün. Hem fiziksel olarak güzelliğinize güzellik katmanıza yardımcı olur hem de ruhsal olarak size ferahlık hissi vereceği için motivasyon ve kendine güven kazandırır. Özellikle sigara içme alışkanlığı olan kişilerde hem cilt, hem fiziksel yıpranmayı ortadan kaldırıcı yönde kuvvetli bir etkisi vardır.


Ozon güvenilir bir tedavi yöntemi midir ?
Ozon tedavisi uzman ellerde yapıldığı sürece gayet güvenilir bir tedavidir.


Ozon terapi seansı ne kadar sürer ?
Ozon tedavisinde Major Tedavi uygulaması 20 dk ile 30 dk arasında, minor tedavi uygulaması 30 saniye, ozon sauna ise yarım saat kadar sürmektedir. Tabii ki bütün bu uygulamaların hangisinin yada hangilerinin yapılacağına doktorunuz karar vermektedir. Bu sebeple, süre kişinin rahatsızlığı ile ilgili olarak değişmektedir. Ortalama Ozon tedavi uygulama süresi 30 dakikadır.


Ozon tedavisine ne kadar devam etmeliyim ?
Ozon tedavide bir kür 8 - 10 seans civarında olmaktadır. Yapılan tedavilerde maksimum etkinin bu şekilde elde edildiği gözlemlenmiştir.


Neden ozon birçok hastalığa birden etki eder ?
Ozon tedavisinin etki mekanizması, canlılığın devamı için ihtiyaç duyulan oksijenin, hücrelere daha etkin bir şekilde ulaşmasını ve ulaşan oksijenin hücreler tarafından daha etkin bir şekilde kullanabilme kabiliyetini geliştirmektedir. Ozon tedavisi alan kişilerde, metabolik faaliyetler sonucu ortaya çıkan laktik asit oranının daha az olduğu tespit edilmiştir. Vücut metabolizması ozon tedavi ile oksijenli solunumu daha etkin bir şekilde kullanarak vücudun daha dinç, diri ve dayanıklı olmasını ve sonuçta hastalıkları yenmesini sağlar.

 


Ayrıntılı bilgi için : 0216 467 82 82 - 83 nolu telefonu arayabilir yada info@ozonterapist.com  adresine yazabilirsiniz.
 
 
 
Yazılım: Portaze| XML | © 2008 Ozon Terapi - Tüm Hakları Saklıdır.Ozon Terapi